• Przyjazna Szkoła 2008/2009

Bo teatr jest po to, żeby wszystko było inne niż dotąd”

W Zespole Szkół w Chmielowie zakończyła się realizacja ogólnopolskiego projektu „PRZYJAZNA SZKOŁA”, finansowanego ze środków EFS oraz MEN, w którym brało udział 315 szkół z całej Polski.

W Chmielowie projekt przebiegał pod hasłem „Bo teatr jest po to, żeby wszystko było inne niż dotąd”. W ramach projektu uczniowie mogli uczestniczyć w atrakcyjnych zajęciach pozalekcyjnych. Wyjeżdżali na warsztaty teatralne do

tarnobrzeskiego Domu Kultury, brali udział w zajęciach plastycznych i komputerowych, odbyli kursy e-learningowe, byli na przedstawieniu teatralnym w teatrze w Tarnowie. Ponadto uczyli się obsługi pozyskanej w projekcie kamery video              i zgłębiali tajniki sztuki filmowej.

Zwieńczeniem projektu był przygotowany przez młodych aktorów spektakl pt. „Kabaret na jednej nodze”. Mogli go obejrzeć nie tylko uczniowie szkoły, ale również lokalna społeczność.

Projekt trwał od września do kwietnia, a nad jego realizacją czuwały panie Małgorzata Kotulska i Małgorzata Tałaj.

Pisali o nas:

"NASZE SPRAWY"  nr 50 - Zima 2007