• Apetyt na Przyszłość

• „APETYT NA PRZYSZŁOŚĆ”     http://www.apetytnaprzyszlosc.pl/

Projekt „Apetyt na przyszłośćrealizowany jest przez Tarnobrzeską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. w Tarnobrzegu  w ramach Priorytetu III Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.3 Poprawa jakości kształcenia, Poddziałanie 3.3.4 Modernizacja treści i metod kształcenia – projekty konkursowe Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt nr WND-POKL.03.03.04-00-149/12.

Termin realizacji:

od 01.02.2013 r. do 30.06.2015r.

Obszar realizacji: Tarnobrzeg, powiat włodawski i tarnobrzeski.

W projekcie uczestniczy  6 szkół podstawowych oraz 3 szkoły gimnazjalne.

Gimnazjum im Fabiana Dury w Zespole Szkół w Chmielowie jest jednym z uczestników tego projektu.

W ramach uczestnictwa w projekcie otrzymaliśmy  tablicę  interaktywną  wraz z rzutnikiem i notebookiem, innowacyjne programy nauczania wraz z obudową dydaktyczną , aplikacje multimedialne oraz interaktywne zestawy pomocy dydaktycznych.  Nowe programy realizowane są na przedmiotach: matematyka  w klasie pierwszej (prowadząca  p. Lidia  Leśniewska)  i  edukacja dla bezpieczeństwa w klasie trzeciej (prowadząca p. Beata Metryka).

Dzięki posiadanemu sprzętowi  możemy korzystać z otrzymanych aplikacji i platformy  e-learningowej,   z  zasobów internetowych  –  multipodręczników i programów  multimedialnych (GimPlus,  Matlandia , WSiPnet  i inne). Tablica służy do prezentacji referatów uczniowskich, wykonywania ciekawych konstrukcji geometrycznych i prac plastycznych. Można oglądać  adaptacje filmowe lektur szkolnych  i spektakle teatralne.

Zgodnie z kalendarzem wizyt monitorujących zakres wdrażanych zadań projektowych  w szkołach, w dniu 2013.12.06. odbyła się lekcja otwarta z matematyki w klasie pierwszej, poprowadzona przez p. Lidię Leśniewską, na którą zaproszeni byli rodzice uczniów  i nauczyciele naszej szkoły. W lekcji uczestniczyły panie  asystentki kierownika projektu, pani dyrektor Renata Rożek i inni nauczyciele.

Lidia Leśniewska